Czy wiesz ze szczepionka przeciwko covid-19 pomoże w walce z pandemią?

covid-119-szczepienia-best-med-warszawa

Szanowni Pacjenci,
Pojawienie się szczepionki przeciw COVID-19, to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Zmieniła ona nasze życie, sposób pracy, edukację naszych dzieci i ma negatywny wpływ na gospodarkę. Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie, zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Jest nadzieją na powrót do normalności.

Centrum Medyczne Best Med znajduje się na liście punktów szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Serdecznie zachęcamy wszystkich naszych Pacjentów do rejestracji do naszego punktu szczepień.

INFORMACJE OGÓLNE

 • Szczepienie jest bezpłatne (koszty ponowi Państwo Polskie) i dobrowolne.
 • Szczepienia są wykonywane dla Państwa w terminach i transzach dla poszczególnych grup wiekowych, określonych odgórnie przez MZ i NFZ Wszelkie informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień są aktualizowane na stronach Mazowieckiego Oddziału NFZ www http://www.nfz-warszawa.pl/ oraz na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

 • Zgodnie z wytycznymi MZ i NFZ wydanymi na podstawie pozytywnej decyzji Europejskiej Agencji Leków i rekomendacji działającej przy premierze Rady Medycznej, od dnia 7 czerwca zostają otwarte terminy szczepień dzieci od 12 roku życia.
 • UWAGA. W związku z komunikatem Ministra Zdrowia z dnia 6 marca 2021 (PLO.454.21.2021.MMI) dla wszystkich osób, które do dnia 8 marca 2021 nie otrzymały jeszcze pierwszej dawki szczepionki, odstęp pomiędzy pierwszą a drugą dawką szczepionki wynosi:
  – ok. 12 tygodni (nie dłużej niż 84 dni) – w odniesieniu do szczepionki Vaccine AstraZeneca;
  – ok. 6 tygodni (nie dłużej niż 42 dni) w przypadku szczepionki COVID-19 Vaccine Moderna i mRNA Comirnaty.

  Dla osób, które pierwszą dawkę otrzymały przed 8 marca 2021 termin podania drugiej dawki nie ulega zmianie.
  Szczepienia osób z potwierdzoną infekcją SARS-CoV-2 odbywają się po upływie ok. 6 miesięcy (nie dłużej niż 180 dni) od pozytywnego wyniku testu.

 • Best Med wykonuje wyłącznie szczepienia ambulatoryjne (stacjonarne w siedzibie placówki). Nie wykonujemy szczepień z dojazdem do Pacjenta.

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE DO CENTRUM MEDYCZNEGO BEST-MED

Pacjent może zapisać się na szczepienie do Centrum Medycznego Best-Med kontaktując się bezpośrednio z rejestracją Centrum Medycznego Best-Med pod numerem telefonu 609 505 600 – przez podanie swoich danych osobowych, w tym PESEL i danych kontaktowych.

 • Infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numerem – 989 – przez wskazanie Centrum Medycznego Best-Med.
 • Internetowe Konto Pacjenta ( IKP ) na pacjent.gov.pl

SKIEROWANIE NA SZCZEPIENIE

Proces szczepień jest oparty o  e-skierowanie wystawiane automatycznie w aplikacji e-rejestracja.gov.pl
E-skierowanie nie jest dystrybuowane do Pacjentów. Jest ono widoczne tylko dla osób obsługujących proces e-rejestracji.
E-skierowanie jest ważne 60 dni.

PROCEDURA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 W CENTRUM MEDYCZNYM BEST MED

I dawka szczepienia

 • W przeddzień I dawki szczepienia Rejestracja Centrum Medycznego Best-Med kontaktuje się na podany przez Pacjenta numer telefonu, w celu ustalenia godziny szczepienia.
 • Każdy Pacjent zgłaszający się musi mieć osłonę ust i nosa – maseczkę.
 • Pacjent zgłasza się osobiście, w miarę możliwości bez osób towarzyszących. Wszelką konieczną pomoc uzyskacie Państwo ze strony pracowników Rejestracji i pracowników medycznych.
 • Pracownik Recepcji wykonuje każdemu Pacjentowi pomiar temperatury oraz prosi o dezynfekcję dłoni.
 • Pacjent potwierdza swoją tożsamość dowodem osobistym /lub innym dokumentem.
 • Pacjent wypełnia w Recepcji „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego”, „Ankietę wstępnej kwalifikacji” oraz zapoznaje się z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych. Zachęcamy Państwa serdecznie do przekazania danych osobowych także na cele marketingowe. W celu przyśpieszenia procesu rejestracji proponujemy wypełnienie ww. dokumentów w domu.

  Dokumenty do pobrania:
  – Ankieta
  – Informacja RODO i dobrowolna zgoda marketingowa
  – Kwestionariusz
  – Kwestionariusz dla osoby niepełnoletniej

 • Z wypełnionym Kwestionariuszem Pacjent kierowany jest do gabinetu lekarskiego w celu kwalifikacji do szczepienia przez lekarza Centrum Medycznego Best-Med.
 • W wyniku pozytywnej kwalifikacji, lekarz wprowadza do systemu P1 potwierdzenie kwalifikacji, a Pacjent kierowany jest do Gabinetu Szczepień. W przypadku negatywnej kwalifikacji, Pacjent umawiany jest na nowy termin szczepienia rekomendowany przez lekarza.
 • Gabinet Szczepień. Pacjent zostaje zaszczepiony I dawką szczepionki i zostaje automatycznie zapisany na termin II dawki szczepienia do Centrum Medycznego Best Med.
 • PACJENT POZOSTAJE PO SZCZEPIENIU MINIMUM 15 MINUT W PRZYCHODNI. W przypadku gorszego samopoczucia Pacjenta czas obserwacji może zostać wydłużony do 30 minut, bądź do ustąpienia niepożądanych objawów.

II dawka szczepienia

 • Pacjent jest poinformowany o terminie II dawki szczepienia przy przyjęciu I dawki szczepienia.
 • W przeddzień II dawki szczepienia Rejestracja Centrum Medycznego Best-Med kontaktuje się na podany przez Pacjenta numer telefonu w celu ustalenia godziny szczepienia.
 • Przyjęcie przez Pacjenta II dawki szczepienia odbywa się wg kolejności i przy zachowaniu tych samych procedur, które obowiązujących przy I dawce szczepienia.

WAŻNE! (dotyczy I i II dawki szczepienia)

W przypadku zgłoszenia wystąpienia Niepożądanego Odczynu Poszczepiennego zdarzenie takie musi zostać zgłoszone przez Pacjenta do Centrum Medycznego Best-Med. Lekarz Centrum Medycznego Best-Med zgłasza NOP do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE PEŁNE SZCZEPIENIE (I I II DAWKĘ SZCZEPIENIA)

 • Po przyjęciu I i II dawki szczepienia na Państwa życzenie wygenerujemy dokument potwierdzenia zaszczepienia. Dokument taki będzie można także pobrać z konta IKP.
 • Od lutego 2021 System P1 będzie generował kod QR stanowiący potwierdzenie szczepienia (certyfikat osoby zaszczepionej), do pobrania:

  • elektronicznie w aplikacji mObywatel
  • z konta IKP
  • w Centrum Medycznym Best Med na Państwa życzenie

covid-szczepienia-warszawa

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W dniu szczepienia należy zjeść lekki posiłek i przyjąć leki, które się codziennie przyjmuje.
Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, dokumentację medyczną, spis zażywanych leków, okulary (jeśli są noszone) oraz kwestionariusz. Kwestionariusz jest dostępny również na miejscu.
Warto pomyśleć o odpowiednim ubraniu, by nie przedłużać przygotowań do iniekcji już na miejscu.

Jeśli nie możesz przyjść w dniu planowanego terminu szczepienia, prosimy o kontakt telefoniczny, w celu wyznaczenia kolejnego terminu szczepienia pod nr telefonu 609 505 600.

Nasz adres:
Al. Jerozolimskie 87
02-001 Warszawa

Prosimy zgłosić się do recepcji punktualnie na wyznaczoną godzinę (ewentualnie 5 minut wcześniej).

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i niesamodzielną oraz chcesz skorzystać z transportu w celu wykonania szczepienia p/covid-19 prosimy o kontakt telefoniczny 609 505 600.
Sprawdź kto kwalifikuje się do transportu

Szczepienia są całkowicie dobrowolne.

Masz pytania?

Chętnie na nie odpowiemy

DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ PRZECIWKO COVID-19

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

Szczepiąc się, myślisz również o innych – członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych – spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się również ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń.

Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

 Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

Szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.

Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

– odejście od maseczek,
– swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi,
– powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych,
– dalszy rozwój gospodarki,
– ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia,
– swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów,
– wakacje bez ograniczeń,
– poprawę jakości życia nas wszystkich.

Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

W związku z udziałem Centrum Medycznego Best-Med w Narodowym Programie Szczepień przetwarzamy dane osobowe naszych Pacjentów. W szczególności są top dane osobowe o stanie zdrowia podawane nam przez Pacjenta w trakcie rejestracji i kwalifikacji do szczepienia przeciw COVID-19.

Administratorem Państwa Danych Osobowych przetwarzanych w związku ze sczepieniem przeciw COVID-19 jest Best-Med spółka z o.o. sp. k. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 87, 02-001 Warszawa. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: e-mail: joanna.kieszek@best-med.pl. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych naszych Pacjentów zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności dostępną na stronie https://best-med.pl/polityka-prywatnosci/

Państwa dane osobowe przekazujemy Narodowemu Funduszowi Zdrowia – w celu rozliczenia Państwa szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Centralę Narodowego Funduszu Zdrowa można znaleźć na stronie internetowej https://www.nfz.gov.pl/bip/informacja-ado-nfz/.